Exif datum do data atributu


Dneska sem se dostal k třídění spousty fotek, které se mi nahromadili v průběhu 5-7 let. Při třídění jsem používal rozkopírování do složek podle data a zjistil sem že některé fotky mají neplatné datum uvedené v atributech (datum změny, datum vytvoření). Hledal jsem program který by dokázal dávkově vytáhnout datum z EXIF informace ve fotkách a nastavit podle něj i datum vytvoření a změny souboru.
Po několika hodinovém pátrání jsem nalezl program FFFileTime (FFFileTime). Tento program dokáže modifikovat EXIF datum (+/- určitý čas, pevné datum), změnit atributy (+/- určitý čas, pevné datum) a nastavit datum poslední modifikace podle EXIF informace.
Bohužel pouze datum poslední modifikace. Nakonec sem se rozhodl že si napíšu vlastní program.

Našel jsem přehledný návod (http://www.codeproject.com/KB/graphics/exiftagcol.aspx) i s Demo kódem popisují získání EXIF informací z obrázku.
Během chvíle pak vznikl program který je zde možné stáhnout Attrib Date Changer (staženo 1614× ) .

Postup práce s ním je velice jednoduchý:

  1. Pomocí zatržení vybereme která data chceme modifikovat.
  2. Klikneme na tlačítko a vybereme soubory které chceme změnit
  3. Aplikace provede změny a vypíše log

Závěrem bych chtěl upozornit že nemohu být odpovědný za jakékoliv změny, ztráty které vzniknou použitím tohoto programu. Osobně sem ho již několikrát použil a funguje bez problémů.


3 komentáře: “Exif datum do data atributu”

  1. Dobrý den.
    Chtěla bych si stáhnout Váš program. Bohužel mi to píše, že musím být zaregistrovaná. Je možné to provést i bez tohoto (registrovat se mi nejde) popřípadě ho zaslat prosím na mail? Díky Evča

    • Dobrý den, aplikaci je možné poslat na email. Registraci jsem případně povolil, ale soubor by měl jít stáhnout i bez registrace.

  2. Omlouvám se za problémy při stahování této aplikace, při psaní článku jsem omylem připojil jiný soubor. Aktuálně by mělo vše fungovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..