Exif datum do data atributu

Dneska sem se dostal k třídění spousty fotek, které se mi nahromadili v průběhu 5-7 let. Při třídění jsem používal rozkopírování do složek podle data a zjistil sem že některé fotky mají neplatné datum uvedené v atributech (datum změny, datum vytvoření). Hledal jsem program který by dokázal dávkově vytáhnout datum z EXIF informace ve fotkách a nastavit podle něj i datum vytvoření a změny souboru.
Po několika hodinovém pátrání jsem nalezl program FFFileTime (FFFileTime). Tento program dokáže modifikovat EXIF datum (+/- určitý čas, pevné datum), změnit atributy (+/- určitý čas, pevné datum) a nastavit datum poslední modifikace podle EXIF informace.
Bohužel pouze datum poslední modifikace. Nakonec sem se rozhodl že si napíšu vlastní program.

Našel jsem přehledný návod (http://www.codeproject.com/KB/graphics/exiftagcol.aspx) i s Demo kódem popisují získání EXIF informací z obrázku.
Během chvíle pak vznikl program který je zde možné stáhnout Attrib Date Changer (staženo 1688× ) .

Postup práce s ním je velice jednoduchý:

 1. Pomocí zatržení vybereme která data chceme modifikovat.
 2. Klikneme na tlačítko a vybereme soubory které chceme změnit
 3. Aplikace provede změny a vypíše log

Závěrem bych chtěl upozornit že nemohu být odpovědný za jakékoliv změny, ztráty které vzniknou použitím tohoto programu. Osobně sem ho již několikrát použil a funguje bez problémů.


Uveřejněno

v

od

Komentáře

3 komentáře: „Exif datum do data atributu“

 1. Evča avatar
  Evča

  Dobrý den.
  Chtěla bych si stáhnout Váš program. Bohužel mi to píše, že musím být zaregistrovaná. Je možné to provést i bez tohoto (registrovat se mi nejde) popřípadě ho zaslat prosím na mail? Díky Evča

  1. mival avatar

   Dobrý den, aplikaci je možné poslat na email. Registraci jsem případně povolil, ale soubor by měl jít stáhnout i bez registrace.

 2. mival avatar

  Omlouvám se za problémy při stahování této aplikace, při psaní článku jsem omylem připojil jiný soubor. Aktuálně by mělo vše fungovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..